Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe

Kołek do schodów betonowych

Kołki do montażu schodów w podłożu betonowym wykonane są z poliamidu (PA) - dzięki czemu są elastyczne, nie kruszą się, są odporne na ścinanie i łamanie.
Zalecane do szybkiego montażu stopni drewnianych i płyt drewnopochodnych o grubości min. 28 mm na podłożu z betonu, cegły, piaskowca, pustaków, bloczków betonowych, marmuru, kamienia naturalnego itp.
Zastosowanie w górnej części kołka wymiaru 14 mm umożliwia montaż bezpośredni trepa schodowego na wcisk, zachowując przy tym sztywność konstrukcji.
Podkładki z tworzywa dołączone do opakowania służą do wypoziomowania montowanych stopni.

Montaż schodów przy pomocy naszych kołków daje przede wszystkim pewne połączenie trepa schodowego z podłożem betonowym oraz w znacznym stopniu skraca czas montażu. Dzięki zastosowaniu kołka nie ma flekowania i nie ma śladów montażu patrząc od góry na schodek.

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe W tradycyjnym montażu trzeba wywiercić otwór na śrubę mocującą i zasłonić ją flekiem. W czasie użytkowania schodów flek czasami wychodzi, obrusza się i ma nieestetyczny wygląd.

Przy zastosowaniu naszego kołka flek jest całkowicie zbędny.

Niewątpliwą zaletą zastosowania kołków jest także łatwość poziomowania stopni drewnianych, precyzja i łatwość montażu oraz stabilność schodka.