Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczowe

Kołek do konstrukcji drewnianej

Kołki do montażu schodów na konstrukcjach samonośnych drewnianych i metalowych wykonane są z poliamidu (PA) - dzięki czemu są elastyczne, nie kruszą się, są odporne na ścinanie i łamanie.
Zalecane do szybkiego montażu stopni drewnianych i płyt drewnopochodnych o grubości min. 28 mm
Zastosowanie w górnej części kołka wymiaru 14 mm umożliwia montaż bezpośredni trepa schodowego na wcisk, zachowując przy tym sztywność konstrukcji.


Montaż schodów przy pomocy naszych kołków daje przede wszystkim pewne połączenie trepa schodowego z konstrukcją samonośną drewnianą lub metalową oraz w znacznym stopniu skraca czas montażu. Dzięki zastosowaniu kołka nie ma flekowania i nie ma śladów montażu patrząc od góry na schodek.

Opis zdjęcia, a w nim ważne dla nas słowa kluczoweW tradycyjnym montażu trzeba wywiercić otwór na śrubę mocującą i zasłonić ją flekiem. W czasie użytkowania schodów flek czasami wychodzi, obrusza się i ma nieestetyczny wygląd. Przy zastosowaniu naszego kołka flek jest całkowicie zbędny. Niewątpliwą zaletą zastosowania kołków jest także precyzja i łatwość montażu oraz stabilność schodka.